Pedagógusok számára hirdet ingyenes, országos koronavírus-szűrést a Generali alapítványa

Pedagógusok számára hirdet ingyenes, országos koronavírus-szűrést a Generali alapítványa

A fertőzésveszélynek erősen kitett iskolai pedagógusok és óvodai nevelők számára hirdet koronavírus-szűrési lehetőséget a Generali a Biztonságért Alapítvány. Az ingyenes tesztelésre az ország minden olyan állami oktatási intézménye jelentkezhet, ahol egyszerre legalább negyven pedagógus igényelné a lehetőséget, de több tagintézmény együtt is pályázhat.

Az egészségügyben dolgozók és a zárt intézményekben élők mellett a koronavírus fertőzés kockázata leginkább azoknál magas, akik nap mint nap sok emberrel találkoznak, így a pedagógusok és óvodai dolgozók is a kiemelten veszélyeztetett csoportba tartoznak.

A Generali a Biztonságért Alapítvány ezért annak érdekében, hogy a gyerekekkel foglalkozó óvodai nevelők és iskolai pedagógusok minél nagyobb biztonságban végezhessék munkájukat, idén újra ingyenes koronavírus-szűrési lehetőséget hirdet az érdeklődő intézmények számára.

Az Alapítvány már tavaly is meghirdette a pályázatot, amire óriási volt az érdeklődés: júniustól év végéig összesen közel hetven alkalommal szálltak ki a modern diagnosztikai eszközökkel felszerelt szűrőbuszok gyermekotthonokba, valamint oktatás-nevelési intézményekhez, ahol összesen több mint 2500 pedagógus tudhatta meg, hogy elkapta-e a fertőzést.

Két szűrőbuszunkkal az év során gyakorlatilag bejártuk az országot, hiszen az oktatás-nevelésben dolgozó, egyébként is leterhelt pedagógusok munkáját azzal tudjuk a legjobban segíteni, ha minél több intézménynél biztosítjuk a gyors, helyben történő szűrés lehetőségét. A tesztelésekre nyár közepétől rohamosan megnőtt az igény, ami ősz végére csúcsosodott ki. Budapesten és vidéken összesen 60 pozitív teszteredményt rögzítettünk.” – foglalta össze a tavalyi évet Olt Boglárka, a Generali a Biztonságért Alapítvány szakértője.

Az ingyenes tesztelésre az ország minden olyan állami oktatási intézménye jelentkezhet, ahol egyszerre legalább negyven pedagógus igényelné a lehetőséget, de több tagintézmény együtt is pályázhat, legfeljebb száz fő erejéig.

A pályázatok értékelésénél az Alapítvány figyelembe veszi a gyerek- és pedagóguslétszámot, azt, hogy milyen járványügyi besorolású megyében van az intézmény, illetve, hogy milyen járványügyi előzmények voltak az adott óvodában vagy iskolában.

Az idei évben az Alapítvány antigén tesztekre cserélte le a tavaly használt antitesteket szűrő gyorstesztjeit, ezek ugyanis egy korábbi, fertőzőbb szakaszában tudják kimutatni a vírust, így még hatékonyabban gátolhatják a vírus továbbadását. A tesztelést ezúttal is képzett egészségügyi szakasszisztensek végzik majd.

A teljes procedúra egy személyt illetően körülbelül egy 15 perces folyamat, amely során adategyeztetést követően orrnyálkahártyából történik a mintavétel, ezt pedig a nagyjából negyedórás kiértékelés követi. Pozitív teszteredmény esetén a vizsgált személyt tájékoztatják a további tennivalókról.

A jelentkezéshez minden további tudnivaló, valamint a szűrés pontos menete megtalálható az alapítvány honlapján.

Magyarország 20 évvel ezelőtt csatlakozott az Európai Unióhoz. A csatlakozás évfordulóját évek óta futóversennyel ünneplik Budapesten, a rendezvényév évre rengeteg embert mozgat meg. A 20 kilométeres távot egyéniben és csapatban is teljesíteni lehetett.

Idén is közel háromszáz bor szállt ringbe a Budapest Airport bora címért. A második alkalommal kiírt verseny öt győztesét a vállalat a legfontosabb partnereivel közösen, vakkóstolás keretében választotta ki.

A magyar labdarúgó válogatott szövetségi kapitánya kihirdette azt a 26 játékost, akik készülhetnek a nyári, németországi labdarúgó Európa-bajnokságra. Marco Rossi öt tartalékot is megnevezett.